بلاگ

چگونه عزیزانمان را در روز تولدشان غافلگیر کنیم؟

یکی از موضوعات رایج در زمینه‌ی جشن تولد، چگونگی سورپرایز تولد است. خیلی‌ها تمایل دارند به جای برگزاری یک تولد معمولی، عزیزان خود را سورپرایز یا غافلگیر کنند. شاید شما هم تاکنون به این مساله فکر کرده باشید. اما چگونه دوست خود، همسر خود و یا سایر اعضای خانواده خود را غافلگیر کنیم؟ برای سورپرایز تولد باید چه اقداماتی انجام دهیم؟ چه ایده‌هایی برای برگزاری یک جشن تولد خلاقانه و غافلگیرانه وجود دارد؟ در این مقاله به همه‌ی این سوالات پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

ایده‌هایی برای سورپرایز تولد (برگزاری یک تولد غافلگیرانه)

قصد ما ارائه یک لیست کامل از ایده‌هایی است که با استفاده از آن‌ها بتوانید، دوستان و اعضای خانواده خود را در روز تولدشان غافلگیر کنید. ما سعی می‌کنیم همه‌ی ایده‌ها را پوشش دهیم تا بتوانید از میان آن‌ها، ایده‌هایی را که انجام آن‌ها برایتان امکان‌پذیر است، انتخاب کنید.

فیلم آرزو‌های گروهی

این مورد یک ایده سورپرایز تولد عالی برای کسانی است که از شما دور هستند. به عنوان مثال دوست شما در یک شهر یا کشور دیگر حضور دارد. بنابراین شما نمی‌توانید او را ببینید و تولدش را جشن بگیرید. اما ما به شما یک ایده عالی پیشنهاد می‌دهیم.

اجازه دهید با ذکر یک مثال، ایده را واضح‌تر بیان کنم. فرض کنید یکی از دوستان شما جهت ادامه تحصیل به کشور دیگری سفر کرده است. شما باید در ابتدا با همه‌ی دوستان نزدیک و اعضای خانواده او تماس بگیرید. از آن‌ها بخواهید فیلم‌های ۱۵ تا ۳۰ ثانیه‌ای از خود تهیه کنند و در آن آرزوهای خود را برای کسی که تولدش است، بیان نمایند. هنگامی که فیلم‌ها را دریافت کردید. به شیوه‌ای جذاب آن‌ها را با یکدیگر میکس کنید (نگران نباشید، نرم‌افزارهای قدرتمندی برای انجام این کار وجود دارند). در آخر فیلم نهایی را برای دوست خود ارسال نمایید. به همین سادگی می‌توانید او را سورپرایز کنید و یک غافلگیرانه‌ی عالی برای جشن تولد او داشته باشید. اگر چه کیلومترها با یکدیگر فاصله دارید.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - فیلم آرزو‌های گروهی

آگهی روزنامه

حتما تا به حال آگهی‌های مربوط به تبریک تولد را در مجلات و روزنامه‌ها دیده‌اید. اصولا ستون کوچکی در روزنامه‌ها به تبلیغات اختصاص داده می‌شود.

ابتدا باید روزنامه و یا مجله‌ای را پیدا کنید که مطمئن هستید او می‌خواند. سپس یک آگهی تبریک تولد برای آن روزنامه درخواست دهید. تعرفه‌ی تبلیغات بسته به نوع روزنامه و مجله، متفاوت است. خودتان را جای طرف مقابل بگذارید. در حال خواندن یک روزنامه هستید که تصویر خود را در کنار یک متن تبریک تولد مشاهده می‌کنید. آیا غافلگیر نخواهید شد؟

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - آگهی تولد

دنبال کننده بالا در شبکه‌های اجتماعی

این ایده یک ایده‌ی اجرا شده و واقعی است. یک مادر با استفاده از این ایده، یک سورپرایز تولد برای دختر خود، داشته است. اما چگونه؟ این مادر در یکی از شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای به نام دختر خود ایجاد کرده و سپس صفحه‌ی ایجاد شده را با سایر مردم و صفحه‌ها به اشتراک گذاشته است و عنوان کرده که در ماه آینده تولد دخترش است و می‌خواهد با استفاده از تعداد بالای دنبال کننده، او را غافلگیر نماید. به این صورت تعداد زیادی دنبال کننده به دست آورده و در روز تولد دخترش، صفحه ایجاد شده در فضای مجازی را به او نشان داده است.

این فقط یک مثال جهت ایده دادن به شما بود. لازم نیست حتما عین این کار را انجام دهید. با توجه به ایده‌ی اول یعنی فیلم آرزو‌های گروهی، می‌توانید یک صفحه‌ی خصوصی در یکی از شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده، سپس فیلم‌های دریافتی را در آن صفحه آپلود کنید.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - دنبال کننده بالا در شبکه‌های اجتماعی

نوشته‌های پنهان

یک ایده هیجان انگیز جهت سورپرایز تولد عزیزانتان. برای این کار از تکه کاغذهای تزیینی استفاده نمایید. بر روی هر کاغذ پیام‌هایی مانند تبریک تولد، جملات عاشقانه و احساسی، عبارات طنز، خاطرات مشترک و یا هر چیزی که طرف مقابل از خواندن آن‌ها به وجد می‌آید و احساس خوشایندی به او دست می‌دهد را بنویسید. سپس نوشته‌ها را در جایی که قابل دسترسی است قرار دهید. به عنوان مثال می‌توانید این نوشته‌ها را بین دفتر خاطرات همسرتان، روی میز مطالعه فرزندتان و یا هر مکان قابل دسترس دیگر مانند کنار مبل و یا حتی داخل یخچال قرار دهید.

لازم نیست همه‌ی یادداشت‌ها را در یک مکان مخفی کنید. برای هیجان و غافلگیری بیشتر می‌توانید تکه کاغذها را در مکان‌های مختلف مخفی نمایید. به عنوان مثال یکی را در جیب کت، دیگری را روی میز کار و به همین ترتیب. این کار بسیار هیجان انگیز است و طرف مقابل را به شدت غافلگیر می‌کند. به طوری که نمی‌داند این غافلگیری چه زمانی به پایان می‌رسد.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - نوشته‌های پنهان

فراموش کنید!

وانمود کنید که تولد طرف مقابل را فراموش کرده‌اید. باید کاملا طبیعی رفتار کنید تا باور پذیر باشد. به عنوان مثال فرض کنید چند روز دیگر تولد همسرتان است. به او بگویید که در آن روز جلسه‌ای دارید و یا کاری برایتان پیش آمده که مجبور هستید به شهر دیگری سفر کنید.

اگر همسرتان در روز تولدش در منزل نیست، خانه را برای یک جشن تولد غافلگیرانه تزیین کنید . با مهمانان هماهنگ کرده و اقدام به سفارش کیک تولد کنید.

این مطلب را هم بخوانید
ایده‌هایی جدید برای گیفت عروسی + تصاویر

توجه: اگر به سفارش آنلاین کیک و صرفه جویی در وقت و هزینه خود دارید، می‌توانید سری به فروشگاه های آنلاین  بزنید، مدل‌های مختلف کیک تولد را مقایسه کرده و کیک دلخواه خود را سفارش دهید.

اگر همسرتان در خانه است، از یک مکان دیگر مانند یک رستوران و یا کافی شاپ استفاده نمایید. سپس همسرتان را با کمک یکی از دوستانش و یا یکی از اعضای خانواده به محل برگزاری تولد بکشانید. قطعا با دیدن شما و جشنی که برای او تدارک دیده‌اید، بسیار خوشحال خواهد شد. این ایده یکی از بهترین ایده‌های سورپرایز تولد است.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - فراموش کنید!

پخش رادیویی

دقت کنید چه ساعاتی، روی چه موجی و چه برنامه‌های رادیویی را گوش می‌کند. در یک زمان که مطمئن هستید در حال گوش دادن به رادیو است، با آن برنامه تماس گرفته و از طریق رادیو تولدش را تبریک بگویید و بخواهید یک ترانه برای او پخش کنند. برخی از برنامه‌ها این امکان را برای مخاطبین خود فراهم می‌کنند. بنابراین به همین سادگی و بدون هزینه‌ می‌توانید یک نفر را غافلگیر کرده و علاقه‌ی خود به او را نشان دهید.

می‌توانید از سایر افراد کمک بگیرید. به عنوان مثال او را در جمعی قرار دهید که آن برنامه رادیویی در حال پخش شدن است و همه به دقت در حال شنیدن هستند.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - پخش رادیویی

نخ گره بزنید!

یک ایده‌ی بسیار جذاب برای سورپرایز تولد همسر، مادر، پدر، برادر، خواهر و یا دوستانتان. فرض کنید می‌خواهید پدرتان را غافلگیر کنید. ابتدا یک هدیه برای تولد او تهیه کنید. می‌توانید از مقاله “برای تولد آقایان چه هدیه‌ای بگیریم؟” ایده بگیرید. سپس یک نخ بلند برداشته و یک سر آن را به هدیه ببندید و هدیه را در جایی مخفی کنید. سر دیگر نخ را باید هنگامی که پدرتان خواب است به انگشت او ببندید. البته باید دقت کنید که دقایقی قبل از اینکه قرار است از خواب بیدار شود این کار را انجام دهید. پس از اینکه پدرتان از خواب بیدار می‌شود متوجه می‌شود به انگشت دست یا پای او نخی گره خورده است. با تعجب گره را باز کرده و نخ را دنبال می‌کند تا به هدیه خود برسد.

این کار را می‌توانید برای تولد سایر عزیزانتان هم انجام دهید. البته برای کسانی که خوابشان سبک است باید بیشتر احتیاط کنید. می‌توانید نخ را به جای بستن به انگشت طرف مقابل به دور تلفن همراه او ببندید.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - نخ گره بزنید!

هدیه‌های مورد علاقه

با توجه به علایق و سرگرمی‌های طرف مقابل، هدیه‌ای تهیه کنید که به دنبال آن است. به عنوان مثال اگر دوست شما به تازگی کلاس موسیقی می‌رود و به دنبال خرید یک گیتار است. شما این کار را برای او انجام دهید. قطعا سورپرایز خواهد شد.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - هدیه‌های مورد علاقه

بسته پستی غافلگیرانه

در دنیای امروز با توجه به رشد چشمگیر تکنولوژی‌های ارتباطی، دیگر از پست برای ارسال نامه استفاده نمی‌شود. مگر نامه‌های رسمی و اداری. اما شما این کار را انجام دهید.

فرض کنید می‌خواهید مادرتان را غافلگیر کنید. یک نامه برای او بنویسید. تمام احساسات و عواطف خود را بیان کنید. تولدش را تبریک بگویید. نامه را به همراه هدیه‌ای که خریده‌اید، به پست بدهید تا به دست او برساند. این ایده صرفا برای کسانی نیست که از شما دور هستند. حتی می‌توانید برای سورپرایز تولد همسرتان از این ایده استفاده کنید.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - بسته پستی غافلگیرانه

کلیپ غافلگیرانه

عکس‌هایش را جمع‌آوری کنید. از کودکی تا به امروز. اگر از اعضای خانواده است به سراغ آلبوم‌ها بروید و عکس‌ها را اسکن کنید. اگر از دوستانتان است، از عکس‌های مشترکتان استفاده نمایید. می‌توانید از عکس‌هایی که در فضای مجازی به اشتراک گذاشته است نیز، استفاده نمایید. خلاصه از هر راهی که به ذهنتان می‌رسد تعدادی عکس جمع‌آوری کنید. سپس با استفاده از عکس‌ها و یک موسیقی که دوست دارد، یک اسلایدشو بسازید. در روز تولد از این کلیپ به عنوان شگفتانه خود رونمایی کنید.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - کلیپ غافلگیرانه

امضای افراد مشهور

می‌دانید که به یک بازیگر، خواننده، فوتبالیست و یا هر فرد مشهور دیگری علاقه دارد. بله منظور ما هم دقیقا همان چیزی است که فکر می‌کنید. کادوی تولد را خریداری کنید. تحقیق کنید که آن فرد مشهور را کجا می‌توانید پیدا کنید. شاید کمی سخت و وقت‌گیر باشد. اما اگر می‌خواهید او را غافلگیر کنید، ارزشش را دارد. به عنوان مثال به محل فیلم‌برداری یک بازیگر و یا محل تمرین یک فوتبالیست سر زده و در موقعیتی مناسب از او بخواهید که یک متن کوتاه نوشته و امضا کند. این امضا می‌تواند روی یک پیراهن، کاغذ و یا حتی بسته‌ی هدیه‌ای که تدارک دیده‌اید، نقش ببندد.

سورپرایز تولد - سورپرایز جشن تولد - تولد غافلگیرانه - امضای افراد مشهور

غافلگیری در محل کار

این ایده برای کسانی است که در یک اداره کار می‌کنند و یا دانشجویانی که در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

اجازه دهید با ذکر یک مثال توضیح دهم. فرض کنید می‌خواهید برادرتان را غافلگیر کنید. شما باید به طور مخفیانه به همکاران او روز تولدش را خبر دهید. کافی است که از آن‌ها بخواهید در آن روز، تک به تک تولد برادرتان را به او تبریک بگویند اما افشا نکنند که از کجا با خبر شده‌اند. قطعا برادرتان از شنیدن این تبریکات هنگام کار و از کسانی که انتظار ندارد روز تولدش را بدانند، شگفت انگیز خواهد بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.